Başkanın Mesajı

bskn” İSTANBUL’A İPEK YOLU İHTİŞAMI YAKIŞIR “

Turizmi Geliştirme ve Eğitim Vakfı (TUGEV), 1984 yılında kurulurken Türkiye’yi, dünya nüfusunun gitmek, görmek istediği bir ülke olarak hayal etmişlerdi. Çünkü Türkiye’ye ve onun kültürüne, güzelliğine, değerlerine inanmışlardı. Bugün o hayallerin önemli bir kısmı gerçekleşti. Bugünün TUGEV yönetimi olarak bizler de, bu hayali daha da öteye taşımak ve geliştirmek istiyoruz. Turizm bugünün ve geleceğin sektörü. Ülkemiz de o sektörde hak ettiği ilgiyi görecek tüm niteliklere sahip.

Pek çok fırsata sahip olmamız, bizi yetinmeye değil, o fırsatları geliştirip büyütmeye götürmelidir. İstanbul’da yaşamak ise hem güzellik hem de sorumluluk demek. Dünyaya İstanbul’dan bakmak, İstanbul’un dünyanın merkezi olmasını sağlamak için başlı başına bir neden. Biz, yolu dünyadan geçen herkesin dünyaya İstanbul’dan bakmalarını sağlamayı istiyoruz.Her yönüyle yenilenen bu şehre İpek Yolu ihtişamı yakışır.

1997 yılında Vakfın bünyesinde kongre turizmini geliştirmek amacıyla kurulan İstanbul Kongre ve Ziyaretçi Bürosu (ICVB) İstanbul’un gerçek değerinin ortaya çıkarılmasında ve tanıtımında büyük bir rol oynuyor. Doğu ve Batı kültürleri ile yoğrulmuş, hizmet kalitesi ve fiyat politikası ile dünyada fark yaratan İstanbul, bugün 2011 ve 2012 yıllarında Uluslararası Kongre ve Konvansiyonlar Derneği istatistiklerine göre 500 kişi ve üstü katılımcılı kongreler sıralamasında dünya birincisi konumuna geldi.

Turizm sektörünün hafızası olmuş TUGEV’in ve ICVB’nin yeni yönetimi olarak 2013 Kasım ayı itibariyle hedefimiz, gerçekleştireceğimiz projelerle Türk turizmine ve İstanbul’a katkı sağlamaktır. Çünkü biz, ülkemizin de şehrimizin de geleceğine ve potansiyeline inanıyoruz.

Saygılarımla,

Öztürk Oran

TUGEV Başkanı