Yönetim Kurulu

ozturk-oran

Öztürk Oran, Yönetim Kurulu Başkanı, İTO Yönetim Kurulu Başkanı

1956 yılında Kars’ta doğmuştur. Erzurum Kazım Karabekir Eğitim Enstitüsü Türkçe (Türk Dili ve Edebiyatı) bölümünden mezun olan Öztürk Oran ayrıca Banka ve Ticaret Hukuku Araştırma Enstitüsü ile İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi Muhasebe Enstitüsü Bütçeleme ve Standart Maliyetler uzmanlık programını bitirmiştir.

1974 yılında Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O.’da memur olarak çalışma hayatına başlamıştır. Öztürk Oran hayatı boyunca sürekli eğitim felsefesini kendine ilke edinmiş ve bu süreçte 3 yıl süre ile Türkiye Bankalar Birliği Eğitim Merkezi’nde Dış Ticaret, İngilizce, Muhasebe ve Banka Yöneticiliği eğitimini tamamlayıp en üst dereceyle diploma almıştır.

12 yıl Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O.’da, 16 yıl da Faisal Finans Katılım Bankası’nda olmak üzere toplam 28 yıllık bankacılık kariyeri süresince memurluktan Yönetim Kurulu Üyeliğine kadar hemen hemen her kademede çalışmıştır. 1989-1990 yılları arasında ise İngiltere/Cambridge’de dil eğitimi almış ve orta düzeyde İngilizce bilmektedir.

2003 yılından bu yana ortağı olduğu ilaç firmalarında Yönetim Kurulu Başkanı olarak iş hayatına devam eden Oran, 30 Nisan 2014 tarihinde Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O. Yönetim Kurulu Üyeliğine seçilmiştir. 3 yıl süreyle yürüttüğü bu görevi 2017 yılında kendi isteğiyle bırakarak, gönlünde yatan kamuya ait bir katılım bankası kurulması fikriyle 1996’dan beri yürüttüğü çalışmaları 2016 yılında tamamlamış, Vakıf Katılım Bankası A.Ş’nin kuruluşunu gerçekleştirmiştir. Nitekim, 2015 yılı Haziran ayı itibariyle başladığı Vakıf Katılım Bankası A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini halen yürütmektedir.

Öztürk Oran, yoğun bankacılık kariyeri ve ticari hayatının yanı sıra çeşitli kurumlarda ve sivil toplum örgütlerinde aldığı görevlerle de ön plana çıkmaktadır. Türkiye’nin en köklü ve en eski Odası olan İstanbul Ticaret Odası’ndaki yolculuğu 2009 yılında Meclis üyeliği ile başlamış, 2013-2017 yılları arasında da İTO Yönetim Kurulu Üyeliği yapmıştır. 20 Aralık 2017 tarihinden itibaren ise 136 yıllık İstanbul Ticaret Odası’nın 23. Yönetim Kurulu Başkanı olarak hizmet bayrağını devralmıştır.

Aynı zamanda İstanbul Dünya Ticaret Merkezi’nde Yönetim Kurulu Başkan Vekilliğini yürüten Öztürk Oran, Yetimler Derneği ve Yetimler Vakfı gibi birçok STK ve vakfın da yönetiminde yer almaktadır. Diğer yandan memleketi Kars’a olan gönül bağı hiç kopmamıştır. Kars-Ardahan-Iğdır Kalkınma Vakfı’nda halen Yönetim Kurulu Üyesi olarak çalışmalarını sürdürmektedir.  Öztürk Oran evli ve 2 kız çocuğu babasıdır.


Bahadır Yaşık, TUGEV Yönetim Kurulu Başkan Vekili, İTO Otelciler Komite Başkanı

 

 

 


 

Başaran Ulusoy, TUGEV Yönetim Kurulu Başkan Vekili, TÜRSAB Başkanı

 

 

 


 

Ömer Arısoy, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı

 

 

 


Abdurrahman Tığ, TUGEV Yönetim Kurulu Üyesi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Medya AŞ Genel Müdürü

 

 

 


Bilal Ekşi, TUGEV Yönetim Kurulu Üyesi, THY Genel Müdürü

 

 

 


 

Savaş Gürsel, Muhasip Üye, Konak Otel Yönetim Kurulu Başkanı

 

 

 

 


Timur Bayındır, TUGEV Yönetim Kurulu Üyesi, TUROB Başkanı

 

 

 

 


 

Hayri Baraçlı, TUGEV Yönetim Kurulu Üyesi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri

 

 

 

 


 

Aydın Karacabay, TUGEV Yönetim Kurulu Üyesi, Levni Hotel Yönetim Kurulu Başkanı

 

 


Ali Güreli, TUGEV Y.K.Üyesi, Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği Y.K.Üyesi

 

 

 


 

 Yönetim Kurulu Yedek Üyeleri

İsmail Gültekin, TUGEV Yönetim Kurulu Yedek Üyesi, Vali Yardımcısı

 

 

 


Çetin Gürcün, TUGEV Yönetim Kurulu Yedek Üyesi, TÜRSAB Genel Sekreteri

 

 

 


Armin Zerunyan, TUGEV Yönetim Kurulu Yedek Üyesi, Hilton- Hilton Parksa- Conrad Otelleri Genel Müdürü

 

 

 


Sinan Öncel, TUGEV Yönetim Kurulu Yedek Üyesi, Birleşmiş Markalar Derneği Başkanı