Basın Bülteni

BASIN BÜLTENİ

İSTANBUL TURİZMİ İÇİN GÜÇ BİRLİĞİ

 

Turizm Geliştirme ve Eğitim Vakfı’nın (TUGEV) yeni yönetim kurulu seçildi. Kültür ve Turizm Bakanlığı, İBB, İTO, THY, TÜRSAB ve TÜROB İstanbul turizminde güç birliği için el ele verdi.

Turizm sektörünün önde gelen kurumları İstanbul’un potansiyelini küresel vitrine taşıyan Turizm Geliştirme ve Eğitim Vakfı (TUGEV) için güç birliği yaptı.

  TUGEV

  1984 yılında çalışmalarına başlayan bir vakıf ve sivil toplum kuruluşu olan TUGEV’in profilini turizm kuruluşlarının temsilcileri, başkanları ve sektör oyuncularından önemli iş adamları oluşturuyor.

  TUGEV tarafından 1997’de kurulan İstanbul Kongre ve Ziyaretçi Bürosu (ICVB) ise kâr amacı gütmeyen tarafsız bir şehir tanıtım ve pazarlama örgütü olarak görev yapıyor. ICVB’nin kuruluş amacı Türkiye ve özellikle İstanbul’un kongre, konferans, fuar ve sergileme olanaklarını yurtdışında ve yurtiçinde tanıtıp pazarlamasına yardımcı olmak. Ayrıca kongre ve konferans turizmini özendirmek, kentin ve ülkenin tanıtımına katkıda bulunarak turizmin geliştirilmesini sağlamak da ICVB’nin görevleri arasında.

   

  TUGEV’İN YENİ YÖNETİMİ

  Başkan: Şekib Avdagiç (İTO Yönetim Kurulu Başkanı)

  Yönetim Kurulu Üyeleri: Bahadır Yaşık (İTO Yönetim Kurulu Üyesi), Firuz Barbaros Bağlıkaya (TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkanı), Yusuf Enes Topsakal (Haliç Kongre Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı), Özgül Özkan Yavuz (T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Bakan Yardımcısı), Özlem Bozkurt Gevrek (İstanbul Valiliği Vali Yardımcısı), Dr. Şengül Altan Arslan (İBB Genel Sekreter Yardımcısı), Müberra Eresin (TÜROB Yönetim Kurulu Başkanı), Ahmet Olmuştur (THY Genel Müdür Yardımcısı), Ömer Şahabeddin Şengüler (Global Magic Brands Başkanı)